Covid-19 karantinası döneminde evde neler yapılabilir ?

Ülkemizde 11-12 marttan itibaren salgın süreci başlayan ve hızlı bir ivme kazanan covid-19 coronavirüs salgınından gerek hükümetimiz gerekse uzmanların tavsiyesi ile mümkün mertebe evlerinde bu süreci geçirmeye çalışanların sayısı arttı. #evdehayatvar , #evesığar şeklinde hashtagler ile turkcell, vodafone gibi mobil operatörler tarafından da desteklenen bu süreçte sizlerde ailenizle evinizde virüssüz günler geçirirken neler yapabilirsiniz, sizler için listeledik.

madde 1- dizi veya film izlemek

evet ilk akla gelen elbette dizi, film izlemek oluyor ama kaynak bulmak, dizi seçimi yapmak gerçekten zor.

bundan sonraki yazımda sizlere tavsiye edebileceğim netflix dizileriyle ilgili bir makale yazmayı düşünüyorum.

madde 2-kişisel gelişim

film, dizi bir yere kadar diyenlerdenseniz eğer içinde bulunduğumuz bu kısıtlayıcı günleri kendinizi geliştirmeye adayabilir, karantinadan sonraki hayatınızda kendinize yaptığınız bu yatırımın her zaman meyvesini yiyebilirsiniz. Bunu yapabilmek için önerim udemy’dir. https://www.udemy.com/

madde 3-spor yapın

eve kapandığımız şu günlerde kondisyonumuz da elimizden geldiğince korumak gerek, bununla ilgili yüzlerce mobil uygulama var marketlerde, birisini indirip hemen başlayabilirsiniz.

madde 4-evinizi tekrar dekore edin

Değişiklik her zaman iyidir, zamanımız da bolken evde bir takım değişiklikler yaparak içerisine girilecek muhtemel monotonluktan kurtulabilirsiniz.

madde 5- yeni tarifler deneyin

farklı tarifler deneyerek değişik yemekler yapabilirsiniz.

madde 6- sanatsal, kültürel faaliyetler

resim yapın, kitap okuyun

şimdilik listem burada son buluyor, sizlerin de evdeyken yapılabilecek değişik fikirleri varsa lütfen yorumlarda belirtin.

son olarak

#EvdaKalTürkiye #EvdeHayatVar #EvdeTut

sağlıklı günler dilerim..

No Responses to “Covid-19 karantinası döneminde evde neler yapılabilir ?”

Leave a Reply