Instagram’dan masaüstü versiyonu için ikinci hamle!

Instagram masaüstü versiyonu için dersine güzel çalışmaya başladı. Instagram canlı yayın hamlesiyle gündemimize giriyor. Yakın vakit evvel tatbikin masaüstü versiyonu için DM yani direkt ileti özelliğini faal eden ve birçok kullanıcının şu an kullanabildiği özelliğe bir yenisi daha ekliyor: Canlı yayınlar. Sıradanda Instagram’ın mobil tatbikinde izleyebildiğiniz canlı yayınlar artık masaüstü sürümünde de izlenebilir olacak.

Masaüstü için gelen Instagram canlı yayın hamlesi

Söz konusu hamle ile artık Instagram’ın masaüstü versiyonundan canlı yayınlar izlenebilecek. Bu hamle kıymetli zira karantina sürecinde birçok çalışan konutunda çalışmaya devam ediyor ve bilgisayar tasarruf orantıları da nispeten artış gösterdi.

Buna bağlı olarak sıradanda mobil olan pratiklerin masaüstü sürümleri tercih edilir duruma geldi. Bilhassa Instagram ve WhatsApp üzere tanınan pratiklerin web sürümleri şu an hayli tanınan.

Instagram da bu popülerliği kullanmak ismine esasen yakın hengam evvel direkt iletiler özelliğini masaüstü versiyonuna eklemişti.

Canlı yayınlara katılmak isteyenler için masaüstü sürümünü güncelleyen Instagram artık buradan da kullanıcılarının yayınlara katılmasını sağlıyor. Bu özelliğin bir detayı bulunuyor o da bir canlı yayın başlatmak isterseniz yeniden de bir telefona gereksinim duymanız. Yani bu yeni hamle sadece ”izleyici” olarak katılmayı içeriyor.

Leave a Reply