Razer, Yeni Kablosuz Kulaklıkları ‘Pikachu’yu Duyurdu

Yerkürenin en tanınan oyuncu ekipmanı üreticilerinden bir tanesi olan Razer, geliştirdiği eserlerle yerküre çapında ün yakalamayı başardı. Şimdiyse çok daha farklı bir eser kategorisi üzerine yoğunlaşan Razer, Pokemon temalı yeni bir kablosuz kulaklıkla hayranlarını etkilemeye çalışıyor.

Razer, 2019 yılının son çeyreğinde, “Hammerhead” olarak isimlendirdiği bir kablosuz kulaklık duyurmuştu. Bu kablosuz kulaklık üzerinde birtakım çalışmalar yapan şirket, artık “Pikachu” olarak isimlendirdiği yeni kablosuz kulaklık modeli ile tüketicilerin önüne çıktı. Razer'ın yeni kablosuz kulaklıkları, bir Poke Topu içerisine yerleştirilmiş durumda.

Bu kablosuz kulaklıklar, Hammerhead ile birebir donanım özelliklerine sahip. 13 mm sürücülere sahip olan kulaklıklar, IPX4 su dayanıklılığına sahip ve Bluetooth 5.0 ile çalışıyorlar. Tüm bunlara ek olarak Razer'ın yeni kablosuz kulaklık modelleri, oyunlarda fark yaratacak düşük gecikme modu sunuyor.

Razer'ın Pikachu modelinin tahminen de en etkileyici yanı, sahip olduğu şarj kutusu. Razer, bu kutuyu geliştirirken yalnızca görünüşü değil, işlevselliği de önemsemiş. O denli ki tüketiciler, bu şarj kutusunu bileklerinde taşıyabiliyorlar. Ayrıyeten Pokemon topunun açma tuşunda bir de aydınlatma bulunuyor ve bu kısımda, kulaklıkların şarj seviyesi görüntülenebiliyor.

Tüketiciler bu kulaklıklara sahip olduktan sonra, tek şarj ile 3 saat tasarruf imkanı yakalayacaklar. Bu vadeyi şarj kutusu ile birleştirdiğimizde önümüze 15 saatlik tasarruf imkanı çıkıyor. Lakin bu kulaklık modelinin temeli olan Hammerhead, tek şarj ile 4 saat tasarruf imkanı sunuyordu. Razer, 1 saatlik tasarruf kaybının nedenini açıklamadı.

Razer Pikachu fiyatı

Tüm bu özellikleriyle birlikte duyurulan kablosuz kulaklıklar, ne yazık ki yalnızca Çin'de satışa sunulacak. Çinli tüketicilerin 16 Nisan itibarıyla satın alabilecekleri bu kablosuz kulaklıkların fiyatı ise 120 dolar (yaklaşık 810 TL) olarak belirlenmiş durumda.

Leave a Reply