Sigarayı nasıl bıraktım ?

Ülkemize 10 mart 2020 tarihinde ilk vaka bulguları tespit edilerek giriş yapan menşei çin’in vuhan şehri olan corona diğer adıyla covid-19 ( kovid-19 ) bir diğer adıyla sars-cov-2 virüsü ile birlikte gündem konularından birisi de sigara içenlerin bu hastalığı çok zor atlatabildikleri üzerine oldu. Uzmanların söylediğine göre sigara içmenin corona virüsünün yıkıcı etkilerini 14 kat daha arttırdığı belirlenmiş. Bu virüsün neden olduğu rahatsızlığın solunum yolları üzerinden olduğunu bildiğimize göre aslında çok ta mantıksız gelmedi bu önerme.

Daha önceden yaklaşık bir yıllık bir sigara bırakma deneyimim olduğu için ben bunu tekrar yapabilirim diye düşünmeye başladım. Sorun şuydu ki: “Sigara içmeyi bıraktıktan sonra bunun yerine ne koyabilirdim ?“. İnsanoğlu gerçekten yaradılışı itibariyle potansiyellerinin sınırı olmayan bir varlık yeter ki istesin. Ben de bu vesileyle sigaranın yerine bir zamanlar sahibi olduğum ama kayıttan düşen bu domaini geri alarak blogger günlerime geri dönmek istedim.

Şimdilik her şey yolunda gidiyor, uyuduğum uykunun kalitesi, enerjim ve hatta moralim bile arttı. Umarım sizlerde başarabilirsiniz.

Sağlıklı ve sigarasız günler dilerim.

asyabahis giris

sekabet giris

cratosslot giris

Leave a Reply