Surface Dock 2 Hakkında Yeni Malumatlar Ortaya Çıktı

Microsoft, 2015 yılında Surface Dock'u piyasaya sürmüştü. Telefonunuzu neredeyse bir bilgisayara dönüştürebildiğiniz bu aparatta 3 adet USB portu ve HDMI girişinin yanı sıra iki tane de mini DisplayPort bulunuyordu. Bununla birlikte, yaklaşık 4 buçuk yıldır Surface Dock'un yenisi kullanıcılarla buluşmuyordu. İşte artık, Belçikalı bir e-ticaret sitesinde Surface Dock 2'ye işaret eden bir kayıt ortaya çıktı. Kayıttaki eserin kıymeti 267 dolar.

Cihazın özellikleri hakkında pek bir ayrıntı bulunmasa da Dr. Windows'un haberine nazaran cihazda ısrarla muhtaçlık duyulan geliştirmeler konum alıyor lakin form faktörü ve tasarımı korunuyor. Birinci versiyonun art kısmında taraf alan iki adet mini Display Port noktasına, Surface Dock 2'de iki Type-C port mahal alıyor. Ethernet portunun, ses girişinin ve iki USB Type-A portun yeni cihazda da taraf alması bekleniyor.

Güç kaynağı gelişiyor

Buna ek olarak, ön taraftaki iki Type-A portun Type-C portlarla değiştirilip değiştirilmediği konusunda bir muğlaklık bulunuyor, şayet durum buysa, Microsoft için dev bir adım olacak. Microsoft uzun devrandır cihazlarına yeni port ekleme konusunda çekinceli davranıyor ve port eklemeye karşı argümanlar öne sürüyor. Şayet haber doğruysa, Microsoft ismine sürpriz bir gelişme sayılacak.

Güç hususundaysa, yeni cihazın eski cihazdaki 95 W'lık gücü 200 W'a çıkaracağı belirtiliyor. Bu yenilik de kullanıcılar için sevindirici çünkü Surface Book 2 üzere cihazlar zorlandıkları hengam nispeten ziyade güç harcıyorlar. Yükseltilmiş güç seçeneği, daha güçlü özelliklerle çıkması beklenen Surface Book 3 üzere cihazlar düşünüldüğünde de memnuniyet verici. Tüm bunların yanı sıra yeni cihazın daha uzun bir kabloyla birlikte geleceği de konuşuluyor.

Yeniden Dr. Windows bir Hollanda sitesinde 'Surface için MICROSOFT Power Supply 127 w' kaydı buldu. Bu eserin çıkacağı söylentisi olan Book 3'ün bir aksesuarın olup olmadığı bilinmiyor. Şu andaki Book 2 cihazının şarjı 102 W'lık. Surface Dock 2 için de sitede yazan şey eserin 15 gün içerisinde stoklarda olacağı. Surface Book 3 ve Surface Go 2'nin mart ayında piyasaya çıkması bekleniyordu fakat görünen o ki yeni ölümcül koronavirüs salgını nedeniyle bu planlarda değişiklik oldu. Microsoft'un bu eserleri piyasaya sürmeye hazırlandığı açık olsa da tarih konusunda bir malumat yok. Aksesuarların da bu iki cihazla birlikte kullanıcılara sunulması şaşırtıcı olmaz.

Leave a Reply